کسب و کار

فروشگاه کشاورزی

فروشگاه کشاورزی

فروشگاه کشاورزی آنلاین بستری برای فروش محصولات کشاورزی است. اما در بازار کشاورزی اگرینت، فروشندگان و خریداران می توانند خرید و فروش خود را همراه با قیمت و شرایط پیشنهادی برای معامله تعیین کنند.

در این روش فروشنده و خریدار بی واسطه با یکدیگر در ارتباط هستند و هیچ هزینه اضافی به خریدار و مصرف کننده نهایی (End User) تحت عنوان کمیسیون یا حق واسطه گری تحمیل نمی شود. علاوه بر خریداران، فروشندگان نیز در این سیستم فروش سود بسیار بیشتری خواهند داشت چرا که بر خلاف روش های سنتی معاملات محصولات و نهاده های کشاورزی، هیچ واسطه و دلالی وجود ندارد که بیشترین سود معامله را از آن خود کند. بدین ترتیب فروشنده محصول و کالای خود را با قیمت و حاشیه سود مناسب تر به فروش رسانده و از طرف دیگر خریدار با قیمت پایین تری محصولات مورد نیاز را تهیه می کند.

 

چرا فروشگاه آنلاین کشاورزی؟

فروشگاه آنلاین کشاورزی همانند سایر فروشگاه های اینترنتی از مزیت های مشترکی برخوردار است. یکی از مهمترین برتری فروشگاه آنلاین نسبت به فروشگاه های سنتی، ۲۴ ساعته و هفت روز هفته باز بودن است. مشتریان در هر زمانی از شبانه روز می توانند به فروشگاه وارد شده و اقدام به ثبت سفارش کنند.

فروشگاه کشاورزی

علاوه بر مورد ذکر شده، برداشته شدن محدودیت های جغرافیایی سبب گشترده تر شده بازارهای هدف می شود. تصور کنید یک کشاورز در منطقه پیرانشهر استان سیستان و بلوچستان می تواند محصول نخلستان خود را در هر ساعتی از شبانه روز به یک مشتری در ارومیه بفروشد. ایجاد و برقراری ارتباط مستقیم بین تامین کننده و مصرف کننده می تواند رونق قابل توجهی به بازار کشاورزی ایران دهد.

 

حذف واسطه ها و معامله مستقیم تامین کننده و خریدار

فروشگاه کشاورزی

امکان تعیین قیمت و شرایط معامله پیشنهادی توسط طرفین معامله

قیمت توافقی

نظارت و پشتیبانی مستمر اگرینت بر معاملات انجام شده

نظارت

مشاوره تخصصی رایگان به فروشندگان بازار اگرینت

 

بازار کشاورزی اگرینت

 

چرا باید از بین تعداد زیادی فروشگاه کشاورزی، بازار کشاورزی اگرینت انتخاب ما باشد؟

 

  • پیگیری کل فرآیند معامله تا رسیدن محصول و کالا به دست مشتری
  • امکان انجام معامله امن به درخواست طرفین توسط اگرینت
  • بررسی و تایید صلاحیت فروشندگان توسط اگرینت قبل از عرضه محصولات
  • خدمات مشاوره ای پس از فروش اگرینت به خریداران

 

بررسی و تایید صلاحیت فروشندگان

یکی از ویژگی های برجسته بازار کشاورزی اگرینت، بررسی صلاحیت فنی و اخلاقی فروشندگان قبل از ورود به بازار است. در این سیستم فروشندگان و تامین کنندگانی که درخواست فروش محصولات خود را در بازار کشاورزی اگرینت داشته باشند، محصولات آن ها به لحاظ کیفی مورد بررسی اگرینت قرار گرفته تا صحت ادعا در مورد کالا و محصول تایید شود. سپس مجوز های قانونی و صلاحیت فروشنده نیز بررسی شده تا علاوه بر کیفیت و کمیت محصول، اخلاق حرفه ای و همچنین تخصص تامین کنندگان نیز محرز شود.

 

معامله امن

معامله امن روشی است که در آن خریدار و فروشنده با یکدیگر تماس مستقیم داشته و شرایط معامله را تعیین می کنند اما پرداخت ها و تحویل کالا از طریق اگرینت انجام می شود.

در این روش خریدار مبلغ معامله را به حساب اگرینت واریز کرده و اگرینت پس از تایید دریافت وجه به فروشنده، اجازه حمل کالا به مقصد را می دهد. پس از رسیدن کالا به مقصد، خریدار وضعیت صحت و سلامت کالا را بررسی کرده و بعد از تایید اصالت کالای دریافتی، اگرینت مبلغ معامله را به حساب فروشنده واریز می کند.

معامله امن

در صورتی که در هر یک از مراحل معامله اختلافی به وجود بیاید مثلا کیفیت کالای تحویل شده باکیفیت کالای مورد معامله متفاوت باشد، اگرینت مبلغ معامله را به خریدار عودت داده و کالا را به فروشنده مرجوع می کند. فروشنده نیز به دلیل تخلف در معامله امتیاز منفی دریافت می کند.

با استفاده از سیستم معامله امن خریدار اطمینان خاطر دارد که کالای دریافتی را در زمان مقرر و با کیفیت مدنظر دریافت می کند و در صورت بروز هر گونه مشکلی، ضرر و زیانی متوجه او نخواهد شد. همچنین فروشنده  نیز زمانی اقدام به ارسال کالا می کند که این اطمینان خاطر را دارد وجه معامله بطور کامل از طرف خریدار پرداخت و تسویه شده است و نگرانی بابت وصول مطالبات ندارد.

 

۵/۵ (۲ نظر)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا