کشاورزیگیاهان زینتیمحصولات گلخانه ای

معرفی ۷ گیاه آپارتمانی

Best 7 Houseplant

معرفی ۷ گیاه آپارتمانی

معرفی ۷ گیاه آپارتمانی زیبا کمک می کند تا در انتخاب گیاهان آپارتمانی کمتر دچار تردید شوید. یکی از بهترین روش­های افزایش زیبایی منزل و ایجاد احساس خوب در محیط، نگه­داری از گل و گیاهان است. امروزه خوشبختانه نگه­داری از گل و گیاه صرفا به فضای بیرون محدود نمی­شود. بلکه با داشتن گیاهان زینتی و آپارتمانی در داخل فضای منزل می توان زیبایی این محیط را دو چندان کرد. با وجود این­که تعداد زیادی گیاه زینتی و آپارتمانی وجود دارد، اما نگه­داری از همه آن ها در یک محیط کوچک و خانه­های آپارتمانی امکان پذیر نیست. به همین دلیل خرید و نگه­داری بهترین گیاهان آپارتمانی کفایت می کند. در این مطلب به معرفی ۷ گیاه آپارتمانی زیبا می­پردازیم. بهترین گیاه آپارتمانی

.

شرایط نگهداری گیاهان آپارتمانی

یکی از ویژگی­های منحصر به فرد گیاهان زینتی و آپارتمانی این است که نحوه مراقبت از آن­ها به طور کلی با برخی از گل­ها متفاوت است. در واقع آشنایی با روش نگه­داری از گل­های آپارتمانی تاثیر زیادی در افزایش طول عمر و ماندگاری بیشتر آن­ها دارد. در زمان خرید گیاهان زینتی و آپارتمانی باید به نحوه تابش نور در منزل یا محیط توجه داشته باشید. چون برخی گل­ها نیاز به نور مستقیم یا غیر مستقیم دارند.

معرفی 7 گیاه آپارتمانی

 

برخی دیگر نیز لازم است که در سایه باشند تا به طور طبیعی رشد کنند. چرا که نور مستقیم به گیاهانی که نیاز به نور زیادی ندارند، باعث سوختن و از بین رفتن برگ­ها می شود. همچنین در صورت دریافت نکردن نور کافی، برگ­ها زرد و پژ­مرده خواهد شد. برخی از گل­ها مانند کاکتوس یا گیاهانی از این قبیل نیاز به آبیاری کم­تر و با فواصل بیشتری دارند. اما به طور کلی نکته‌ای که برای آبیاری گیاهان آپارتمانی وجود دارد، این است که هر زمان خاک گلدان کاملا خشک شد، باید آبیاری صورت گیرد. یکی دیگر از مهم­ترین موارد دیگر برای نگه­داری گیاهان زینتی و آپارتمانی استفاده از خاک با کیفیت و تعویض خاک پس از مدتی است. با این کار باکتری خاک از بین می­­­رود.

فواید گیاهان زینتی و آپارتمانی 

وقتی در مورد نگهداری از گیاهان آپارتمانی صحبت می‌کنیم، فقط به زیبایی آن بسنده نمی‌کنیم. داشتن و دیدن روزمره این دسته از گیاهان، درختان و گل‌ها فواید بی‌شماری دارد. وجود گیاه در محیط باعث مثبت اندیشی و ایجاد افکار خوب در انسان است. بر اساس تحقیقات جدید، کسانی که در محیط منزل یا کار خود گیاهان زینتی را نگه‌  می‌دارند، یادگیری در آن‌ها با سرعت بالاتری اتفاق می‌افتد. علاوه بر این استرس افراد با دیدن رنگ سبز به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. تصفیه هوا و اکسیژن‌دهی گیاهان باعث می‌شود که محیط سالم‌تری را داشته باشیم و امید به زندگی ما افزایش پیدا کند.

 

معرفی 7 گیاه آپارتمانی

 

اگر دچار تنش‌های روزمره هستید، حتما به فکر تهیه یک یا چند گل آپارتمانی باشید زیرا با دیدن و مراقبت از آن‌ها سطح اضطراب شما کاهش یافته و در صورت داشتن افسردگی، روند درمانی شما سریع‌تر طی خواهد شد. بهترین گیاه آپارتمانی

معرفی۷ عدد گیاه آپارتمانی معروف و پر فروش

همه ما با دیدن سر سبزی و گل و گیاهان حس شادابی بیشتری خواهیم داشت. به همین دلیل اکثر افراد برای ایجاد فضایی دلنشین و زیبا و شاداب از گیاهان زینتی و آپارتمانی در منزل یا محیط کار خود استفاده می­­کنند. با وجود این­که نگه‌داری از این نوع گیاهان نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارد، اما با یادگیری نکات مهم در این زمینه، می­توان محیطی زیبا ایجاد کرد. برخی از این گیاهان در مقایسه با گل­های دیگر شناخته شده­تر و پر فروش هستند که در ادامه به معرفی آن­ها می پردازیم:

 • آگلونما آگلونما

این گل با نام گیاه همیشه سبز آپارتمانی شناخته می­شود. گل آگلونما دارای ساقه کوتاه و برگ­های نیزه­ای است که روی آن لکه­هایی منظم و البته زیبا وجود دارد. این گل به سایه و خشکی مقاوم است و یکی از بهترین گزینه­ها برای نگه­داری در آپارتمان محسوب می شود. همچنین پس از گل دادن رنگ­هایی سفید در آن نمایان می شود که زیبایی آن را دو چندان می‌کند.

 

.

 • گیاه برگ انجیر
  برگ انجیری

این گل نیز یک گیاه همیشه سبز و بالا رونده است که با نگه­داری صحیح گاهی طول آن به یک متر هم می­رسد. گل برگ انجیری نیاز به آبیاری ۱۰ الی ۱۵ روزه دارد. همچنین بهترین شرایط برای قرار دادن آن در نور غیر مستقیم و سایه است. اما توجه داشته باشید که باید رطوبت کافی در محیط و ساقه­های وجود داشته باشد.

 

 

 

 

.

 • گل پپرومیا یا قاشقیبرگ انجیری

برگ ­های نیمه­ گوشتی گیاه پپرومیا از زیباترین ویژگی های این گل محسوب می­شود. آبیاری این گل بهتر است هر ۱۰ الی ۱۲ روزه انجام گیرد. همچنین برای رشد بهتر به نیم سایه و نیم آفتاب نیاز دارد تا رشد مطلوبی داشته باشد. امکان تکثیر آن از طریق قلمه ساقه و قلمه برگ نیز وجود دارد.

 

.

 • گیاه دیفن باخیا

 • دیفن باخیا

گیاه دیفن باخیا به دلیل مقاومت بسیار خوبی که دارد، جزء بهترین و مناسب­ترین گیاهان زینتی و آپارتمانی محسوب می­شود. هر­چه عمر این گیاه بیشتر شود، ساقه آن قطورتر و برگ­های آن قطورتر می شود. در تابستان هفته­ای دو بار و  در زمستان هفته­ ای یک بار این گیاه زینتی را آبیاری کنید تا عمر و شرایط مطلوبی و خوبی داشته باشد. علاوه بر این توجه کنید که این گیاه ریبا نیاز به نور غیر مستقیم دارد.

 

.

 • گیاه شفلراشفلرا

 گیاه Schefflera یکی از زیباترین درختچه­ های آپارتمانی که زیبایی منحصر به فردی دارد، گیاه شفلرا است. در صورتی که آبیاری این گل هفته‌ای دو بار انجام شود، همچنین آن را در نور غیر مستقیم قرار دهید، طول آن به چندین متر هم می­­رسد. برای تکثیر و رشد سریع ­تر نیز هفته ­ای دو بار غبار پاشی کنید تا برگ­ هایی سبز و زیبا داشته باشد.

 

 

 

 

.

 • گیاه فیکوس بنجامین

 •  فیکوس بنجامینفیکوس یکی از گیاهانی است که گونه ­های مختلفی داشته و همه گونه­ های آن معمولا جزء گیاهان کم مقاوم شناخته می­شوند. به گونه ­ای که برای داشتن طول عمر بیشتر و ظاهر زیباتر نیاز به مراقبت بیشتری دارد. آبیاری آن بهتر است هر ۴ الی ۷ روز یک بار انجام شود. همچنین به نور نسبتا زیاد اما غیر مستقیم نیاز دارد. همچنین برای حفظ زیبایی و ماندگاری بیشتر، ۲ روز یک بار غبار پاشی انجام دهید.

 

 

 

.

 • گیاه سانسوریا

سانسوریا

گیاه آپارتمانی سانسوریا نیز گیاهی همیشه سبز و دائمی است که برگ ­هایی بلند و تیز دارد. این گیاه در برابر کم آبی مقاومت بالایی دارد. همچنین برگ­ های آن را به راحتی می­ توانید در گلدان­ های دیگر قلمه بزنید. برای رشد کافی و مطلوب نیز لازم است که آبیاری آن ۱۰ الی ۱۵ روز یک­ بار انجام شود. نور مورد نیاز  آن نیز نور کامل و سایه است. توانایی بالای سانسوریا در تصفیه و پاک سازی هوا نیز از دیگر ویژگی های معروف این گیاه زینتی سایه پسند است.

 

بهترین گیاه آپارتمانی

.

جمع بندی نهایی معرفی ۷ گیاه آپارتمانی

همه ما با دیدن گل و گیاهان زینتی و آپارتمانی لذت می­بریم و احساس خوشایندی داریم. نکته لازم اهمیت این است که برای افزایش طول عمر این نوع گیاهان نیاز است که مراقبت­هایی دقیق‌تر داشته باشید. به همین دلیل لازم است قبل از خرید گیاهان زینتی و آپارتمانی علاوه بر اطلاع از شرایط نور و هوای منزل خود، در مورد شرایط نگه­داری هم از فروشنده بپرسید. در این مقاله به معرفی ۷ گیاه آپارتمانی پر طرفدار و مقاوم و پر فروش پرداخته شد. در صورتی که برای نگه­داری و خرید انواع گیاهان آپارتمانی سوال یا نظری دارید، با ما در زیر این مطلب مطرح کنید.

 

۵/۵ (۱ نظر)

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بسته است
دکمه بازگشت به بالا