آنالیز داده ها

انجام آنالیز داده های مولکولی

آنالیز داده های مولکولی توسط همکاران مجرب و باتجربه اگرینت با بالاترین دقت در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

Molecular Data Analysis by Agrinet Biotechnology Start-up

یکی از پر طرفدارن ترین خدمات سامانه بیوتکنولوژی کشاورزی اگرینت آنالیز داده های مولکولی است. این بخش، یعنی پردازش دیتاها یکی از مهمترین مراحل هر طرح تحقیقاتی است که نتایج کل یک پروژه به آن بستگی دارد. انتخاب طرح آزمایشی و انتخاب نرم افزار برای پردازش دیتاها از نکاتی است که هنگام نوشتن و طراحی پروزال باید مدنظر قرار بگیرد.

.

نرم افزارهای Molecular Data Analysis

نرم افزارهای زیادی برای آنالیز دیتاها مورد استفاده قرار می گیرد. در این بخش تمرکز ما صرفا بر روی نرم افزارهای آنالیز داده های مولکولی است که در علوم زیستی بکار گرفته می شوند. لیست ذیل نرم افزارهایی است که اگرینت با استفاده از آن ها آنالیزهای لازم بر داده های مولکولی را انجام می دهد و شما می توانید با انتخاب یکی از این نرم افزارها، آنالیز و پردازش داده های خود را به ما برون سپاری کنید:

پاپ ژن (Popgene) ، استراکچر (Structure)، انتیسیس (NTSYS)، جین الکس (GenAlEx)، داروین (DARwin)، اس پی اس اس (SPSS) و مگا (MEGA)

در صورتی که نرم افزار آنالیز داده های مولکولی مورد نظر شما در لیست وجود ندارد، نام نرم افزار را برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی انجام آنالیز بررسی شده و در کمترین زمان پاسخگوی شما باشیم.

 

genealexstructurepopgene

 

درخواست آنالیز داده های مولکولی

کلیه دانشجویان، اساتید، محققان، شرکت های خصوصی و دولتی، پژوهشکده ها، موسسات و …. می توانند با استفاده از فرم زیر درخواست Molecular Data Analysis را برای ما ارسال کنند. پس از ارسال درخواست، منتظر تماس همکاران ما باشید. اطلاعات ارسال شده جهت امکان سنجی انجام آنالیز داده و تعیین هزینه انجام خدمات استفاده می شود، پس لطفا در تکمیل اطلاعات خواسته شده دقت لازم را مبذول فرمایید.

چطور انتخاب کنیم؟

از مهمترین پیش نیاز های یک پردازش مولکولی موفق، داشتن طرح آزمایشی است که به درستی طراحی و انتخاب شده باشد. در بسیاری از موارد، پروژه ها، بخصوص طرح های دانشجویی به دلیل نداشتن دانش کافی در انتخاب طرح آزمایشی مناسب با عدم موفقیت مواجه می شوند.

این ضعف نه تنها در دانشجویان بلکه متاسفانه در اساتید نیز به وفور دیده می شود، اساتیدی که نه تنها اشراف کافی به طرح آزمایشات نداشته بلکه هیچ گونه آشنایی و تسلطی به پردازش دیتاهای مولکولی نیز ندارند. در نتیجه اینکه بسیاری از پایان نامه های ارشد و دکتری در بخش نتایج و بحث با ضعف وعدم تطابق بسیاری دیده می شود. وجود این اشتباهات و ضعف ها سبب می شود تا مقالاتی که دانشجویان با هدف ISI و زحمت بسیار نگارش کرده اند از طرف ژورنال های معتبر ریجکت شود.

از طرف دیگر دیده شده پس از ماه ها و گاهی سال ها صرف هزینه و وقت بسیار، هنگامی که دانشجویان به مرحله دفاع از رساله خود می رسند، متوجه می شوند امکان آنالیز دیتاها طبق پروپوزال اولیه ممکن نیست و اصلا روند کار و داده های به دست آمده هیچ همخوانی با نوع آنالیز و نتایج پیش بینی شده در طرح اولیه را ندارد.

بهترین روش برای جلوگیری از بروز اشتباه در انتخاب طرح آزمایشی و پردازش دیتاهای مولکولی، استفاده از مشاوره افراد متخصص و با تجربه است. موضوع طرح و انتظار خود را از نتایج به دست آمده برای مشاور بیان کنید تا شما را در انتخاب بهتر یاری کند.

 

۴.۷/۵ (۳ نظر)
دکمه بازگشت به بالا