اکسی کلرور مس

اکسی کلرور مس (Copper Oxychloride) بعنوان قارچ کش و باکتری کش در صنعت کشاورزی شناخته می شود، غلظت مورد استفاده بعنوان سم بصورت WP35% نشان داده می شود.

همانطور که از نامش پیداست، اکس کلرور مس از ترکیبات گروه مسی بوده و بصورت پودر فیروزه ای رنگ قابل اختلاط با آب استفاده می شود و در محیط های خنثی ناپایدار است و در آب و حلال های آلی به مقدار کم قابل حل است، سمیت این ماده برای انسان و سایر پستانداران، ضعیف و برای ماهی ها و زنبورهای عسل بی خطر است .

اکسی کلرور مس

مکانیسم اثر اکسی کلرور مس

اکسی کلرور مس یک قارچ کش و باکتری کش حفاظتی است، میل ترکیبی بالایی با آمین و گروه کربوکسیل دارد و به دلیل واکنش با پروتئین ها بعنوان یک عامل بازدارنده آنزیم عمل می کند. این ماده با جذب شدن توسط اسپورهای جوان، مانع جوانه زنی آنها می شود.

موارد مصرف

بیماری های گیاهی مانند: سفیدک دروغین، زنگ، بلایت و انواع لکه برگی ها بر روی گیاهانی مانند زیتون، انگور، مرکبات، موز، چای، گوجه فرنگی، چغندر، کرفس، سیب زمینی، هویج و انواع دختان میوه هسته دار و دانه دار استفاده می شود، ویژگی مهم این ماده، انحلال پذیر نبودن در آب است و به همین دلیل گیاهسوزی بسیار کمی دارد، همچنین در مقایسه با سموم دیگر مانند بردو، سمیت کمتری دارد.

اکسی کلرور مس

سازگاری و اختلاط

گزارش هایی مبنی بر گیاهسوزی در هویج و سیب زمینی وجود دارد و در برخی واریته های درخت سیب، ایجاد زنگار می کند، همچنین در ترکیب با قارچ کش های قلیایی و خنثی تجزیه شده و اکسید تولید می کند، اگر به مدت طولانی در معرض فلزاتی مانند آهن باشد، ایجاد خورندگی می کند.

۰/۵ (۰ نظر)